Rudar prejak za Spartak u Subotici

Vlado Šućur | 27. septembar 2021. | 16:47 | Sport

Rudar prejak za Spartak u  Subotici

Rukometaši Spartaka poraženi su od Rudara iz Kostolca u meču drugog kola grupe B Arkus lige rezultatom 23 – 35. Gosti su ključnu razliku napravili početkom drugog dela, kada su igrali odlično sa igračem manje i trasirali put ka pobedi.

Početkom meča gledali smo ravnopravnu borbu ali i puno grešaka na obe strane. Raspoloženi Nedeljković je doneo Rudaru prednost u sedmom minutu, Skuban je na drugoj strani pogrešio da bi Murina u desetom minutu realizovao kontru za 3-5. Pomenuti Skuban je potom smanjio na gol zaostatka, ali je Nedeljković ponovo savladao golmana domaćih. Usledili su loši minuti u igri plavo belih što je Rudar iskoristio da dođe do prednosti od pet pogodaka deset minuta pre kraja prvog poluvremena. Kovačević i Suvajdžić su pronašli odgovor i mini serijom vratili Spartak u igru ali samo na nekoliko minuta, pošto je Rudar posle kontre Tatarija ipak otišao na odmor sa četiri gola prednosti.

Gosti su u nastavku meča igrali u visokom ritmu i bolju fizičku pripremljenost uspeli su da krunišu dobrim rezultatom. Subotičani su početkom drugog poluvremena imali igrača više ali brojčanu prednost nisu iskoristili da smanje zaostatak. Umesto toga, Rudar je u 45. minutu nakon nove kontre stigao do maksimalnih deset golova viška i rešio pitanje pobednika.

Spartak u narednom kolu očekuje gostovanje Šamotu u Aranđelovcu dok Rudar dočekuje Proleter iz Zrenjanina.